Wręczenia nagród laureatom IV edycji konkursu fotograficznego „O poranku i o zmierzchu w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy”.

   W dniu 16 czerwca 2015r. o godz. 10:00 w Centrum Bioróżnorodności w Miliczu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IV edycji konkursu fotograficznego „O poranku i o zmierzchu w Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy”. Konkurs został skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu parku krajobrazowego „Dolina Baryczy” z części wielkopolskiej i dolnośląskiej.


Do konkursu zgłosiło się 82 uczestników z 15 szkół, łącznie wpłynęło 189 prac. Uroczystego otwarcia finału konkursu, dokonał Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Pan Piotr Śnigucki, witając zaproszonych laureatów wraz z opiekunami oraz gości, ze strony wielkopolskiej parku: Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego Pana Janusza Łakomca i pracownika koordynującego konkurs, Panią Małgorzatę Walicht. Następnie Dyrektor DZPK przystąpił do wręczenia nagród.  Nagrody przyznano w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe i gimnazjalne.  Nagrodami w tym konkursie były książki-albumy za zajęcie trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach, oraz nagrody za udział dla wszystkich finalistów i nagrody wraz z podziękowaniami dla opiekunów. Na zakończenie uroczystości wszystkich uczestników i gości zaproszono na drobny poczęstunek.  Po zakończeniu uroczystości finaliści udali się na ścieżkę edukacyjną wokół zbiornika Milicz, pod przewodnictwem pracownika Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Pana Leszka Matacza .


Poniżej lista laureatów konkursu:


I   miejsce: Kacper Rataj – Szkoła Podstawowa w Uciechowie opiekun: Anna Sikora
II  miejsce: Bartosz Wąsik – Szkoła Podstawowa w Wziąchowie Wielkim, opiekun: Beata Walerjańczyk
III miejsce: Hanna Gonera – ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie,  opiekun: Małgorzata Bystrzyńska
III miejsce: Aleksandra Marika Macholak – Szkoła Podstawowa w Wziąchowie Wielkim, opiekun: Beata Walerjańczyk

I  miejsce: Julia Chyla – Gimnazjum w Miliczu, opiekun Magdalena Dzielicka
II miejsce: Wiktoria Rataj – Gimnazjum w Raczycach, opiekun Maria Stolarek